stop

W nawiązaniu do poprzedniego artykułu dotyczącego urządzania mieszkania pod wynajem warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną istotną rzecz. Jaką? Aby uzyskać wyższą cenę i szanse na szybki wynajem nie warto oszczędzać na meblach. Zapewne zapytasz po co dokładać do tego interesu?

Każda inwestycja musi przynieść określony zwrot, wiele osób oferujących pokój do wynajęcia nie zdaje sobie z tego sprawy, że istotnym elementem w skuteczności pozyskania klienta pod wynajem jest odpowiednia aranżacja pokoju. Najczęstszym argumentem podawanym przez owe osoby jest, że klient i tak urządzi sobie pokój pod siebie, jeśli będzie mu pasować sam kupi potrzebne meble. Niestety to nie do końca tak jest.

Mamy różnego typu umowy wynajmu, również takie, które zobowiązują wynajmującego do zachowania aktualnego stanu – dotyczy to na przykład studentów wynajmujących kwatery czy osoby zatrudnione na kontrakty tymczasowe w firmach. Co innego będzie, jeżeli otrzymujemy do dyspozycji samą przestrzeń i musimy ją urządzić wedle własnego widzi mi się.

Pamiętajmy, że w przypadku wynajmu obowiązują nieco inne reguły niż w sprzedaży. Sprzedaż zazwyczaj wiąże się z samą przestrzenią użytkową, nie dotyczy wystroju, mebli czy innych ruchomości. Klienci i tak przeważnie nie chcą „w spadku” żadnych rzeczy i urządzają mieszkanie po swojemu. Jeżeli jednak sprawa dotyczy wynajmu, gdy klient ogląda mieszkanie można tak je upiększyć, że ten po jego przeglądzie będzie zachwycony i bez namyślania się zapłaci żądaną stawkę.

Nie warto tutaj oszczędzać na meblach, można za niewygórowane pieniądze kupić tanie i solidne meble, które dodadzą mieszkaniu uroku i sprawią, że odwiedzający je ludzie będą chcieli zapłacić więcej za wynajem – a to w perspektywie wielu miesięcy nie tylko zwróci nam koszty zakupu potrzebnych mebli dekoracyjnych, ale również pozwoli nieźle zarobić… szczególnie w dużych miastach Warszawa, Kraków, Łódź, gdzie stawki za wynajem są okazałe.

Drobiazgi jak stoliczek nocny, ława, zegar na ścianę, kinkiet czy też inne lampki do pokoju mogą zadecydować o wynajęciu mieszkania, dlatego nie ma sensu oszczędzać, bo zgodnie ze starym polskim powiedzeniem „Chytry dwa razy traci”. Powodzenia!

By CzytajSzybko.pl

Jesteśmy redakcją bloga, która zajmuje się tworzeniem artykułów związanych z lifestylem, modą, podróżami, kulturą i sztuką, technologiami oraz innymi branżami. Naszym celem jest inspirowanie naszych czytelników, dzielenie się interesującymi treściami oraz promowanie wartościowej treści. Dołącz do naszej społeczności i czerp inspirację z naszych artykułów!