cartridge do drukarki

Każdy użytkownik drukarki spotkał się z problemem drogich oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Oryginalne tusze, tonery, czy bębny mają swoje niewątpliwe zalety, ale też ogromną wadę, są mało wydajne i drogie. W dzisiejszych czasach wielu użytkowników musi zacząć oszczędzać, aby utrzymać dobra materialne na wysokim poziomie, kierują swą uwagę w stronę zamienników, które w aktualnych warunkach są strzałem w dziesiątkę.

Zamienniki do drukarek

Zamienniki do drukarek dzielą się na wiele typów i podtypów. Główny podział dotyczy segmentu odbiorców, do których są one kierowane. Zamienniki Premium, które są najdroższe w zestawieniu, mamy również dostępne zamienniki ze średniej półki cenowej oraz te najtańsze, najbardziej ekonomiczne, które z powodzeniem mogą być stosowane w domu i w firmie, jeżeli nie zależy nam na bardzo wysokiej jakości.

Skoro mowa o jakości, to trzeba zaznaczyć, że zamienniki Premium mogą nawet dorównywać swoim oryginalnym odpowiednikom, a pod względem wydajności zdecydowanie przebijają oryginały. W tym miejscu możemy wymienić zamienniki marki Activejet, które produkowane są przez dobrze znaną wszystkim firmę ACTION. Zamienniki ze średniej półki to najlepszy balans między kosztem a jakością, tutaj dobrze sprawdzą się marki Prism i TelForceOne. Segment ekonomiczny jest najbardziej rozbudowany, ale nic w tym dziwnego. Do tanich zamienników możemy zaliczyć marki Orink czy WOX.

Tanie oczywiście nie oznaczają, że są niskiej jakości. Wszystkie zamienniki produkowane przez znanych producentów spełniają rygorystyczne normy ISO, które definiują minimalne parametry jakościowe i bezpieczeństwa, co składa się finalnie na otrzymanie certyfikatu zgodności z normą ISO. Takich zamienników na rynku znajdziemy wiele, a chyba liderem wśród nagród jest Activejet. Produkty tej marki znajdziemy nie tylko na rynkach polskich, ale również na zagranicznych.

To z których zamienników użytkownik skorzysta zależy głownie od jego potrzeb. W firmach można zastosować schemat jakościowy, gdzie kilka urządzeń jest oddelegowanych do drukowania roboczego – czyli w satysfakcjonującej jakości np. drukowanie tekstu, typowych firmowych dokumentów, bez wyszukanych grafik czy zdjęć. Jedno, dwa urządzenia pełnia rolę drukarek Premium, gdzie stosowane są oryginalne materiały eksploatacyjne lub najwyższej jakości zamienniki do drukarek. Takie rozwiązanie funkcjonuje w niektórych firmach i pozwala oszczędzić sporo pieniędzy, szczególnie teraz, gdy ceny materiałów eksploatacyjnych czy to oryginalnych, czy zamiennych rosną jak grzyby po deszczu.

Innym podziałem zamienników jest ten ze względu na sposób ich wytwarzania – czyli zamienniki produkowane w oparciu o nowe części oraz te, których produkcja częściowo oparta jest na recyklingu. Te pierwsze mają największą bezawaryjność, to oczywiste. Przy produkcji zamienników używa się jednak starych pojemników i chipów poddawanych odnowieniu, jednakże tu ryzyko że trafimy na minę jest odrobinę większe.

instalacja cardridge

Porównując współcześnie produkowane zamienniki i tak dużo niższe, niż jeszcze 10 lat temu, kiedy nie było tak dużej konkurencji na rynku. Dzisiaj każdy chce sprzedawać i aby być konkurencyjnym nie można sobie pozwolić na żadne wpadki. Rynek szybko weryfikuje najsłabszej jakości produkty i producenci zarówno ci bardziej znani, jak i nieco mniej, muszą dołożyć wszelkich starań, aby ryzyko zminimalizować.

Musimy pamiętać, że na wypadek „wpadki” zawsze możemy liczyć na gwarancję oferowaną przez producenta zamienników. Jeżeli tylko diagnostyka drukarki potwierdzi, że to zamiennik był przyczyną jej uszkodzenia, możemy liczyć na pełne serwisowanie urządzenia, a w sytuacjach, w których nie da się naprawić drukarki – nawet na wymianę na całkowicie nową sprawną. Producenci najczęściej oferują gwarancje 6-12 miesięczne, na rynku zamienników możemy spotkać także marki, które opatrzone są gwarancją 24-miesięczną, a nawet dożywotnią.

By CzytajSzybko.pl

Jesteśmy redakcją bloga, która zajmuje się tworzeniem artykułów związanych z lifestylem, modą, podróżami, kulturą i sztuką, technologiami oraz innymi branżami. Naszym celem jest inspirowanie naszych czytelników, dzielenie się interesującymi treściami oraz promowanie wartościowej treści. Dołącz do naszej społeczności i czerp inspirację z naszych artykułów!