stylowo i luksusowo

Aranżacja wnętrz to temat rzeka. Coraz więcej osób zaczyna interesować się tym zagadnieniem, gdyż jest to bardzo interesujące oraz rozwijające zajęcie. Poznawanie różnorodnych nowych stylów sprawia, że człowiek poszerza swoją wiedzę, co znacznie podniesie poziom jego świadomości. Z tego powodu, aranżacja wnętrz jest bardzo ciekawym hobby, a tworzenie własnych pomysłów nie musi być drogie. Warto poznać jak najwięcej nowych stylów, a jednym z najpopularniejszych jest styl art deco.

Czym jest styl art deco?

Nie jest to szczególnie znany i popularny styl dlatego warto zacząć od tego, skąd pochodzi. Aranżacje w styl art deco zaczęły powstawać w okresie międzywojennym. Był to styl luksusowy oraz elegancki. Charakteryzowała go przede wszystkim wysoka jakość dodatków. Można powiedzieć, że mocno nawiązywał do przeszłości przeplatając ją jednak z futurystycznymi wizjami. W ten sposób powstawały aranżacje zapierające dech w piersiach, gdzie klasa była widoczna na pierwszy rzut oka.

Art deco obecnie

Jak wspomniano, styl ten zrodził się sporo lat temu. Z tego powodu warto zadać sobie pytanie, jak obecnie wyglądają aranżacje w tym wykonaniu. Szczególnie pozytywne podejście do tego stylu mają osoby, które cenią antyki. Meble oraz akcesoria z poprzednich epok mogą być bardzo stylowymi dodatkami o ile znajdują się w dobrym stanie. W ten sposób można wyposażyć salon lub sypialnię, tworząc tam iście majestatyczny klimat.

Aby urządzić pomieszczenia w tym stylu nie trzeba jednak inwestować dużych pieniędzy w antyki. Można tego dokonać poprzez szczyptę pomysłowości i inwencji twórczej. Wiele mebli może zostać w pewien sposób „przekonwertowanych” na klasykę wykorzystując ogólnie dostępne materiały.

Ponadto, bogate zdobienia ścian można wykonać samemu korzystając z zaprawy gipsowej, o ile ktoś znajdzie ciekawe pomysły i wykazuje się niezłymi umiejętnościami ręcznymi.

luksusowe wnętrze

W jaki sposób urządzić pokój w art deco?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby wykorzystywane materiały były luksusowe, bądź sprawiały takie wrażenie. Z tego powodu, elegancja powinna być na pierwszym miejscu.

Posługując się przykładem kuchni czy łazienki, warto zwrócić uwagę na wybór płytek. Najlepszym wyborem będą płytki przypominające wyglądem drewno. W ten sposób można dodać nutę elegancji i klasy do tych pomieszczeń, nie inwestując w bardzo drogi parkiet drewniany. Tym samym, oszczędzając trochę pieniędzy można osiągnąć bardzo ciekawy efekt.

Będąc w temacie łazienki, warto zainstalować wannę wolno stojącą, która wyglądem będzie nawiązywać do stylu retro. Bogato zdobione lustra oraz wszelkie półki również idealnie wpasują się w ten styl.

Wykańczając pozostałe pomieszczenia, należy zwrócić uwagę, aby nie zaburzały one ogólnie przyjętej koncepcji. Z tego powodu, wykończenie mieszkania w stylu art deco może być drogim przedsięwzięciem, jednak efekt jest iście piorunujący. Chcąc poczuć klasę i luksus warto wybrać ten styl, gdyż jest pod tym względem jednym z wyróżniających się. W stylu art deco czuć bogactwo oraz prestiż.

By CzytajSzybko.pl

Jesteśmy redakcją bloga, która zajmuje się tworzeniem artykułów związanych z lifestylem, modą, podróżami, kulturą i sztuką, technologiami oraz innymi branżami. Naszym celem jest inspirowanie naszych czytelników, dzielenie się interesującymi treściami oraz promowanie wartościowej treści. Dołącz do naszej społeczności i czerp inspirację z naszych artykułów!